ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ: ПРИМУСОВЕ ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ
Установи, що займаються лікуванням алкоголіків в Україні, практикують різні терапевтичні методи і прийоми. Однак більшість з них в процесі лікування обмежуються зняттям абстинентного синдрому і кодуванням. Безумовно, людей на короткий час відчуває себе легше і навіть припиняє пити через страх померти, але причина алкоголізму так і залишається невирішеною. Провідні світові наркологи підходять до подолання цієї проблеми комплексно, адже важливо не тільки усвідомити згубний вплив зловживання алкоголем на організм, навчитися його стримувати, але і придбати нові навички (вести тверезий спосіб життя, вирішувати життєві труднощі без алкоголю і радіти життю, незважаючи ні на що).
ЛІКУВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ В ЦЕНТРІ «РІАДА» - РЕАЛЬНА ДОПОМОГА!
Співробітники реабілітаційного центру «Ріада», не перший рік займаються вивченням проблем алкогольної залежності, інтерпретують її як патологічний стан організму, викликане систематичним вживанням спиртовмісних напоїв. Одужання алкоголіка на увазі успішне проходження цілого комплексу медикаментозних, фізіотерапевтичних, психологічних та адаптаційних заходів, спрямованих на формування у залежного стійкого бажання жити тверезо.
Не важливо, проходите ви лікування залежності від горілки або пива, для позитивного результату необхідно проходження наступних етапів реабілітації (відповідно до еволюційної моделі одужання):
Перехідний етап включає подолання абстинентного синдрому і фізичної залежності від алкоголю, а також роботу над внутрішньою мотивацією (визнання свого безсилля перед алкозалежністю).
Стабілізаційний етап спрямований на вирішення першочергових фізичних і психологічних проблем і відновлення втраченого контролю над своїми думками і бажаннями.
Початкове одужання - усвідомлення того, що алкоголізм - це хвороба, яка потребує лікування.
Середня фаза одужання - кардинальна зміна способу життя (здорове харчування, адекватні фізичні навантаження, трудотерапія).
Зріла фаза одужання - формування адекватної самооцінки, поліпшення комунікації.
Соціалізація, ведення тверезого способу життя.
Таким чином, тривале лікування алкоголіків обумовлено фізіологічними і психологічними особливостями одужання:
1) гостра абстиненція (до 3 місяців);
2) слабко виражена «ломка» (3-6 місяців);
3) стабілізація (тільки через 6 місяців лікування).
Успішно пройти всі ці випробування в комфортній обстановці, під пильним контролем висококваліфікованих фахівців можна тільки в реабілітаційному центрі «Ріада»!